Translate my BLOG

piątek, 21 kwietnia 2023

AmerisourceBergen (ABC)

Czas na przedstawienie nowej spółki: AmerisourceBergen Corporation. Firma specjalizuje się w dystrybucji produktów farmaceutycznych, dostarcza leki generyczne i markowe, produkty medyczne dostępne bez recepty oraz sprzęt do opieki domowej podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną (szpitale, kliniki, apteki, lekarze itp.). Spółka oferuje również usługi dla lekarzy i pacjentów (usługi wsparcia i refundacji, usługi zarządzania receptami, usługi pielęgniarskie, domowe usługi wstrzykiwania i perfuzji itp.).


Finansowa sytuacja spółki prezentuje się solidnie, bo podstawowe wskaźniki finansowe, które przy długoterminowej inwestycji powinny być spełnione, aby taka inwestycja w długiej perspektywie czasowej przyniosła zyski są spełnione. Dlatego można przejść do etapu analizy w ujęciu atrakcyjności, czyli jak prezentuje się aktualna wycena na tle historycznym oraz w stosunku do konkurencji i tu bieżący poziom akcji wskazuje, że ryzyko do korekty (wyceny) jest stosunkowo wysokie, bo wycena ta zarówno na tle sektora jak i na tle spółki (średniego poziomu wyceny spółki) jest wysoka. 

ABC 21.04.2023 - 165,96 $

Mimo tego akcje spółki utrzymują wzrostowy trend kursu akcji i nawet bessa z 2022 roku nie wystarczyła, aby wymusić spadek (wy)ceny. Również podczas pandemicznego krachu akcje tej firmy spadły znacznie mniej niż szeroki rynek i ten defensywny charakter widać również we wskaźniku beta który zdradza nam, że firma jest o ok. połowę mniej zmienna niż szeroki rynek. Oznacza to, że spółka może być interesująca dla defensywnych inwestorów, którzy taką firmą chcieliby sobie troszeczkę ustabilizować portfel. Związku z tym również warto zwrócić uwagę na dywidendy - bo swoimi zyskami się w ten sposób z inwestorami nieprzerwanie od już 18 lat dzieli. Aktualna stopa dywidendy sięga skromne 1,2% i to jest dużo mniej niż w przeszłości, gdzie ona w szczytowym okresie sięgała ok. 2%. Przechodząc do podsumowania:


Spółka defensywna, ale aktualnie przeceniona. Mimo tego techniczna sytuacja wygląda optymistycznie - cena akcji utrzymuje się powyżej krótkookresowej linii trendu, która może być pierwszym adresem wsparcia. Kolejny poziom wsparcia to poprzedni wierzchołek minionej korekty, czyli cena ok. 135 $. Opór z kolei znajdziemy przy historycznym szczycie - to jest cena ok. 175 $. 

Dla osób poszukujących wysokiej jakości analiza polskich spółek - polecę Portal Analiz. Klikając na poniższy link przejdziesz do strony. Jeżeli z kolei chciałbyś lub chciałabyś się w kwestii handlowania na giełdzie dokształcić, mogę również wskazać swoją książkę, gdzie dokładniej opisałem jak analizuję akcje, na co przy inwestycji zwracam uwagę, jakie kryteria powinna posiadać każda długoterminowa inwestycja oraz dla osób bardziej aktywnych - również prostą strategię tradingową jaką sam od już ponad 10 lat wykorzystuję do generowania dodatkowego przypływu pieniężnego. Klikając na poniższe zdjęcie z książką, przejdziesz do sklepu:

Rejestracja w Portalu Analiz ->


Jeżeli z kolei jeszcze szukasz brokera za pośrednictwem którego możesz inwestować w tego rodzaju spółki jak w dzisiaj omówionej analizie, to polecić mogę LYNX Broker. Broker z którego sam korzystam i który nowym klientom, którzy zarejestrują się z mojego linka zwróci 50 $ prowizji od transakcji - do strony, gdzie można założyć konto, przejdziesz po kliknięciu na poniższy baner:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz