Translate my BLOG

piątek, 3 stycznia 2020

American Water Works (AWK)

Na liście obserwujących - "inwestycja w wodę"
AWK 02.01.2020 - 120,2 $

Dzisiaj krótkie przedstawienie kolejnej spółki, która na liście "Najlepszych Spółek Świata" się jeszcze nie znajduje, ale za to jest wśród obserwujących i w przypadku utrzymującej się przewagi w trakcie trwania kolejnej bessy z pewnością do niej dołączy- mowa o amerykańskiej firmie wodociągowej American Water Works. Założona została w 1886 roku, jej obecna kapitalizacja rynkowa przekracza 21,7 mld. $, zatrudnia 7100 pracowników i od 2009 roku nieprzerwanie rok w rok wypłaca coraz to wyższą dywidendę, która wynosi dzisiaj 1,66%, przeznaczając na nią 54,2% wypracowanych zysków (czyli do kolejnych podwyżek, również w okresie słabszych wyników finansowych jest nadal dużo miejsca).   

Technicznie mamy ładny stabilny trend wzrostowy i z ujęcia tradingowe kolejne cofnięcia są dobrą okazją do kupna, obraz ten do momentu utrzymującego się kursu powyżej długo okresowej średniej EMA220 nie powinien się zmienić - dotychczas dobrze utrzymywała ona trend kursu. Fundamentalnie sytuacja wygląda na "przewartościowaną" - kurs z tego ujęcia notuje na ponadprzeciętnie wysokim poziomie i w przypadku zwolnienia wzrostów w wynikach finansowych spodziewałbym się tu troszkę większej korekty, 

Po ostatniej rocznej aktualizacji portfela "Byki" dostałem kilka razy pytanie czy również swój długoterminowy portfel "Najlepszych Spółek Świata" podsumuję - oczywiście, że to zrobię (w weekend pojawi się na blogu).

Wracając do omawianej spółki, poniżej tradycyjnie dołączam dodatkowe informacje wraz z wynikami finansowymi z minionej dekady: 


1 komentarz:

  1. Woda najważniejszym/najcenniejszym surowcem naszej ziemi.

    OdpowiedzUsuń