Translate my BLOG

środa, 10 marca 2021

Seagen (SGEN)

Inwestycja w spółki biotechnologiczne?

SGEN 10.03.2021 - 151,45 $

Inwestowanie w akcje z sektora biotechnologicznego to trudny i mocno spekulacyjny temat. Zazwyczaj jest to inwestycja w firmę, która wynajdzie lekarstwo na raka i przy obecnej spółce w rozumieniu dosłownym. Seagen to amerykańska firma biotechnologiczna, która opracowuje i sprzedaje terapie do leczenia raka oparte na przeciwciałach monoklonalnych. Wytwarza chemoimmunokoniugaty wykorzystujące przeciwciała monoklonalne do dostarczania środków zabijających komórki bezpośrednio do komórek rakowych, a to powinno oszczędzać zdrowe komórki i tym samym zmniejszać toksyczne działanie chemioterapii i zwiększać skuteczność przeciwnowotworową. Spółka powstała w 1997 roku, na wagę przynosi ponad 27 mld. $ kapitalizacji rynkowej i zatrudnia 2092 pracowników. 
 
 
W ujęciu uzyskiwanych wyników finansowych - Seagen w 2020 roku pierwszy raz od ponad 10 lat zakończyła rok z zyskiem netto, co zawdzięcza wprowadzeniu dwóch nowych leków. W kolejnych latach spółka oczekuje utrzymanie pozytywnego trendu - firma prognozuje rozpoczęcie zbierania owoców z długiego okresu badań nad lekarstwami, które zamierza teraz sukcesywnie wprowadzać na rynek.
 

Warto wspomnieć, że Seagen się nie zadłuża - finansują się na rynku kapitałowym, rozwadniając udziały akcjonariuszy. Mimo tego zdołała ona w ostatnich 10 latach utrzymać średnioroczną stopę zwrotu, która przekracza 26% i to przy jednoczesnym rozwodnieniu, które przekracza 60%. Oznacza to, że raczej nie będą mieli problemów z dalszym finansowaniem badań. Więcej danych poniżej:


Podsumowując: Seagen finansowo jest bardzo dobrze ustawiona. Przychody spółki rosną ponadprzeciętnie szybko (w ujęciu 10 letnim średnio 35% w skali roku). W ujęciu technicznym kurs spółki odbija od wsparcia, które zarówno traderzy jak i inwestorzy mogą wykorzystać do zakupów (są to okolice 140 $). Kolejne wsparcia zaznaczyłem na wykresie - są to okolice 120 $ oraz 100 $. Długoterminowo trend zarówno wyników finansowych jak i kursu akcji (mimo rozwadniania udziałów akcjonariusza) pozostaje wzrostowy. Firma dla osób, które zaakceptują zwiększoną zmienność, która w okresach korekty może doprowadzić do spadków, które przekraczają nawet 50%. 

Firma dostępna jest tylko u brokera, który umożliwia handel na rynkach zagranicznych. Polecić mogę LYNX - broker z którym mam współpracę i który nowym klientom, którzy powołają się na mój blog (pamietnikgieldowy) zwróci 50 $ prowizji od transakcji:


Dla głodnych wiedzy polecić również mogę darmowy e-book, który gratis do ściągnięcia jest na stronie brokera do którego przejdziesz klikając na poniższy baner:


Jeśli z kolei chcesz dokładniej poznać mój sposób w jaki inwestuję na giełdzie, to skromnie polecę swoją książkę - klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu gdzie ona jest dostępna:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz