Translate my BLOG

piątek, 19 marca 2021

Ensign Group (ENSG)

Dopadł mnie COVID... 😒
19.03.2021


Ostatni wpis na blogu pojawił się troszkę dawniej niż zwykle, co wynika z tego, że dopadł mnie koronawirus. Na szczęście powoli wracam już do dawnych sił i dla zmotywowania się do powrotu do pracy przygotuję dzisiaj analizę do spółki Ensign Group. Firma poprzez swoje operacyjne spółki zależne, świadczy usługi zdrowotne. Wśród wykonywanych usług spółka konkretniej oferuje usługi pielęgniarskie, fizjoterapię, terapia zajęciowa i logopedyczna oraz wile innych usług rehabilitacyjnych. Obecna kapitalizacja rynkowa spółki wynosi ok. 4,8 mld. $, zatrudnia 2440 pracowników i swoimi zyskami dzieli się z akcjonariuszami wypłacając 0,24% dywidendy. 


Spółka w ujęciu wyceny nie jest droga, jednak w ujęciu historycznej dla firmy notuje na delikatnie wyższych poziomach. Jakość bilansu jest bardzo wysoka - rośnie zysk netto, przychody, dywidenda, brak wysokiego zadłużenia, za to spadają udziały akcjonariusza (tzn. rośnie liczba akcji). Mimo stosunkowo niskiej kapitalizacji (4,8 mld. $) oraz dywidendzie (0,24%) firma bliższa jest klasie akcji value niż growth. Przemawiają za tym zbliżone tempo wzrostu spółki do wzrostu sektora w którym działa. Średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich 10 lat wynosi niecałe 14%, w pięciu letnim ujęciu 12,3% (w skali roku).


Według prognoz analityków (projekcji w oparciu o dynamikę dotychczasowego tempa wzrostu) trend ten się utrzyma - przychody z 2403 mln. $ w 2020, wzrosnąć mają do 3213 mln. $ w 2023 roku. Również zysk netto oraz marża mają w kolejnych latach wzrosnąć, tak samo dywidenda. 

ENSG 19.03.2021 - 89,36 $

Technicznie wygląda optymistycznie, jednak w dłuższym ujęciu trzeba być przygotowanym na dłużej utrzymujące się korekty, które zarówno w czasie jak i w głębokości spadków są ponadprzeciętnie duże. Obecnie najbliższe wsparcie znajdziemy w okolicach 77 $, kolejne (ważniejsze) dopiero w okolicach tzw. zmiany biegunów, która znajduje się na poziomie 60 $. Więcej danych do firmy jak zwykle, na końcu wpisu:Jeśli jesteś zainteresowany/na dodatkowymi informacjami w jaki sposób inwestować na giełdzie - polecić mogę darmowy e-book przygotowany przez partnera dzisiejszego wpisu: LYNX Broker. Klikając na poniższy baner, przejdziesz do strony, gdzie można go gratis pobrać. Przypomnę również, że czytelnicy którzy powołają się na mój blog (pamietnikgieldowy) przy zakładaniu konta w LYNX mają możliwość otrzymania 50 $ zwrotu z prowizji:
 

 
Dla osób zainteresowanych większą dawką wiedzy - napisałem książkę w której opisałem w jaki sposób inwestuję, jak zarządzam ryzykiem i wiele więcej. Dostępna jest w blogowym sklepie, do którego przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:


4 komentarze: