Translate my BLOG

sobota, 7 sierpnia 2021

Lakeland Financial Corporation (LKFN)

Dzisiaj pod lupę trafia solidna spółka z sektora finansowego: Lakeland Financial Corporation. Spółka jest holdingiem bankowym, dostarcza szereg produktów i usług na swoich rynkach w północnej i środkowej części stanu Indiana. Oferuje usługi bankowości komercyjnej i konsumenckiej, a także usługi zarządzania trustami i majątkiem, usługi maklerskie, inwestycyjne i komercyjne zarządzania finansami. Obsługuje szereg branż, w tym nieruchomości komercyjne, produkcję, rolnictwo, budownictwo, handel detaliczny, handel hurtowy, finanse i ubezpieczenia, zakwaterowanie i usługi gastronomiczne oraz opiekę zdrowotną. Działalność banku obejmuje wszystkie fazy bankowości komercyjnej, w tym produkty depozytowe, kredyty komercyjne i konsumenckie, obsługę detalicznych i kupieckich kart kredytowych, usługi zarządzania skarbem korporacyjnym, doradztwo majątkowe, usługi powiernicze i maklerskie. Świadczy usługi finansowe za pośrednictwem Banku, mając około 50 oddziałów w 15 hrabstwach w północnej i środkowej części stanu Indiana.


Obecna kapitalizacja spółki lekko przekracza 1,8 mld. $ i zatrudnia w sumie 585 pracowników. Lakeland Financial rośnie w umiarkowanym tempie, ale za to bardzo stabilnie - tempo wzrostu przychodów rok w rok rośnie średnio o ok. 8,9% (ujęcie pięcioletnie). Jak to również przystaje na spółkę z sektora finansowego - LKFN dzieli się swoimi zyskami z akcjonariuszami w formie dywidendy, która przy obecnym kursie wynosi ok. 1,9%. Na wypłatę tej dywidendy przeznacza skromne 36,2% wypracowanych zysków, co daje dużo miejsca do kolejnych podwyżek, które dzięki bardzo stabilnym wzrostom zysku, są wysoko prawdopodobne.


Według oczekiwań przychody oraz zysk netto utrzymają swój dotychczasowy wzrostowy trend. Z kolei ujęcie wyceny wskazuje, że akcje po ostatnim gwałtownym odbiciu o ok. 30%, z powrotem weszły w strefę delikatnego przewartościowania:


Ten gwałtowny wzrost kursu akcji, spółka zawdzięcza informacji, która pojawiła się po ogłoszeniu wyników finansowych - akcje firmy dołączą do indeksu S&P SmallCap 600 zastępując firmę GameStop. Wzrost może więc być spowodowany uzupełnieniem portfeli funduszy, które ten indeks śledzą. Wraz z dołączeniem do indeksu, widoczność spółki wzrośnie i to może się przełożyć na przyszłe utrzymanie wyceny na wyższych poziomach. 

LKFN 06.08.2021 - 71,92 $ 

Przechodząc do technicznej sytuacji na spółce - akcje po kilkuletniej korekcie bocznej (i głębszym zejściu podczas koronawirusowego krachu) wybiły ponad opór, które potwierdziło aktualność trendu. Wraz z wybiciem zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost kursu akcji i później książkowy powrót do tzw. strefy zmiany biegunów, od którego akcje odbiły. Cały ten przebieg historii dały fundament do kontynuacji trendu, co bardzo dobrze wróży spółce. Więcej informacji wraz z zestawieniem wyników finansowych z minionej dekady na końcu:


Podsumowując: Lakeland Financial Corporation to solidna spółka, która może być interesująca do inwestycji długoterminowej. Firma odnotowuje bardzo stabilne wyniki finansowe, które rosną w umiarkowanym tempie, a to stabilizuje kurs - pomijając koronawirusowy krach, który doprowadził do ponad 40% przeceny, wszystkie pozostałe zejścia kursu akcji nigdy nie przekroczyły 30% (w ostatnich 10 latach). 

Dla osób, które chcą się nauczyć w jaki sposób wyszukiwać spółki do inwestycji długoterminowej, jak poprawić swoje średnioroczne stopy zwrotu, przy jednoczesnym wygładzeniu przyrostu wartości portfela - o tym i wiele więcej pisałem w swojej książce. Klikając na poniższe zdjęcie przejdziesz do sklepu.


Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem na amerykańskich spółkach to polecić mogę LYNX Broker. Broker z którym mam współpracę i który moim czytelnikom przy powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy) zwróci 50 $ prowizji od transakcji.

Załóż rachunek w LYNX Broker i odbierz 50 $ ->

Na koniec polecę również darmowy e-book, który przygotował LYNX Broker. Pobrać go można klikając na poniższy baner:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz