Translate my BLOG

wtorek, 19 października 2021

Sprout Social (SPT)

Dzisiaj w kolejce do przedstawienia na blogu spółki jest firma, która działa w nowym sektorze jakim są media społecznościowe, mowa o Sprout Social. Spółka zajmuje się projektowaniem, rozwijaniem i obsługą internetowego narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, które umożliwia firmom zarządzanie i mierzenie ich obecności w Internecie. Firma zapewnia organizacjom scentralizowaną platformę do zarządzania działaniami w mediach społecznościowych wśród interesariuszy i funkcji biznesowych. Oprogramowanie w chmurze łączy wiadomości społecznościowe, dane i przepływy pracy w ujednolicony system rejestrowania, analizy i działania. Łatwa w użyciu platforma firmy w chmurze umożliwia organizacjom dowolnej wielkości tworzenie silniejszych relacji za pośrednictwem mediów społecznościowych, tworzenie i publikowanie skutecznych treści, mierzenie i poprawianie wydajności oraz lepsze zrozumienie rynków i klientów.


Coraz częściej zakupy przez internet robi się w mediach społecznościowych. Sprout Social może być tą spółką, która na tym skorzysta i to niezależnie od tego w których mediach generowany jest największy ruch. Wprowadzając nowe integracje dla sklepów Shopify i Facebook, zamówienia online mogą być płynnie łączone z profilami klientów. Doświadczenie zakupowe jest zoptymalizowane, co powinno zwiększyć sprzedaż. Celem jest jeszcze szybsze podbicie obecnego, wartego 26 miliardów dolarów rynku social commerce.

SPT 19.10.2021 - 130,4 $


Akcje spółki od debiutu są w trendzie wzrostowym. Największa dotychczasowa korekta sięgnęła ok. 50% i przyszłe, podobnie głębokie spadki są wysoce prawdopodobne. Technicznie można rozgrywać spółkę po tzw. "zmianie biegunów" - poprzednie poziomy zwrotne dobrze współgrały z kursem: one udanie wyznaczały zakończenie korekty. Na powyższym wykresie najbliższe wsparcia zaznaczyłem pomarańczowymi polami i handlując z trendem, można je wykorzystać do zakupów, gdzie poziomy obronne znaleźć można poniżej dolnych ograniczeń. Widoczny wykres kursu akcji wygenerowany został przez platformę xStation, którą udostępnił mi X-Trade Brokers.

Inwestując długoterminowo, przyszły potencjał wzrostowy może być duży, gdyż sama kapitalizacja spółki nie przekracza 7 mld. $, a firma w ostatnich 3 latach odnotowywała średnioroczny wzrost przychodów, który przekraczał 32%. Ta wysoka dynamika rozwoju oczywiście uwzględniona jest w obecnym kursie akcji, a to czyni ją wyjątkowo drogo wycenioną na giełdzie firmą (jak zresztą każda firma z większym potencjałem). Dlatego trzeba pamiętać, że ewentualne nieudane spełnienie oczekiwań podczas publikacji wyników, skończyć się może dużą korektą, ale działa to w dwie strony - kiedy z kolei wyniki będę lepsze od oczekiwań, kurs akcji może mocniej wzrosnąć. Kolejne wyniki firma opublikuje już niebawem - drugiego listopada.


Spółka jest młoda i na parkiecie notuje dopiero od dwóch lat, tym samym możliwe, że nie u każdego brokera dostępna jest spośród listy spółek w które można zainwestować, u X-Trade Brokers jest z kolei dostępna. Także jeśli interesują Cię firmy z większym potencjałem (ale i zarazem z większym ryzykiem), to możesz sprawdzić ofertę XTB, którą przedstawiłem w oddzielnym wpisie, do którego przejdziesz klikając tutaj: "Recenzja X-Trade Brokers, czyli XTB". Klikając z kolei na poniższy baner przejdziesz do strony gdzie możesz u nich założyć konto:


Pamiętaj, że instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał. 73% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u brokera X-Trade Brokers. Zastanów się czy możesz pozwolić sobie na tak wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz