Translate my BLOG

czwartek, 1 sierpnia 2019

Bycze spółki po czerwcu oraz lipcu 2019

Minęły dwa miesiące od ostatniej aktualizacji portfela polskich spółek, a to oznacza że ponownie czas na jego aktualizację. W minionych dwóch miesiącach dużo się w nim nie działo, doszła jedna nowa spółka, tzn. wróciła stara i teraz ponownie jestem również akcjonariuszem firmy ING Bank Śląski. Dokładniejsze zestawienie historii wartości portfela na tle rynku załączam poniżej:


Przechodząc do składu portfela, mam w nim tylko CdProjekt Red oraz ING Bank Śląski. CDR w portfelu gości już od stycznia tego roku, a ING od zaledwie dwóch miesięcy:

CdProjekt 31.07.2019 - 230

CdProjekt już ponad pół roku gości w portfelu i nadal nie ma oznak na to aby się udziałów tej firmy pozbywać. Dotychczasowa stopa zwrotu z inwestycji wynosi ok. 20% co na półroczne ujęcie jest bardzo dobrym wynikiem. Ważną strefą wsparcia pozostaje 200 zł, od drugiej strony oporem nadal jest cena 230 zł.Wyjście poniżej 200 zł może być sygnałem na zaksięgowanie już wypracowanych zysków, z kolei wyjście ponad 230 zł potwierdzeniem kontynuacji trendu wzrostowego.


ING Bank Śląski 31.07.2019 - 


Drugą spółkę (ING) kupiłem szóstego czerwca (informacja zakupu pojawiła się na fanepage'u bloga na FB oraz w komentarzach z ostatniej aktualizacji portfela) i dzisiaj nadal notuje w okolicach poziomów przy których nabyłem akcje. Zakup dokonałem ze względu na dobre utrzymanie się wyceny na tle rynku. Główny długoterminowy trend również jest wzrostowy i na chwilę obecną nie widzę jakichkolwiek oznak aby ten trend miał się niebawem odwracać. Średnioterminowo "idziemy bokiem" ale daje to dobre możliwości co do zarządzania pozycją - okolice 180 poziomem wyjścia.

5 komentarzy:

 1. Na CDR twardo ide Twoim tropem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje wyczucie co do rynku jest genialne - pisze o wpisie z facebooka, w którym zapowiedziales ze chwilowo przerywasz trading pod wzrosty. Korekta przyszla spora, idealnie trafiony szczyt, gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 3. Daniel, a jak sytuacja w portfelu?
  Jak widzisz dalej CDR po przekroczeniu 230 zł ?
  Czy masz jakiś nowe spółki na oku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie mam, CDR, i ING ciągle dla mnie w portfelu pracują, pod koniec msc. podsumuję portfel, może też coś nowego do zakupu poszukam :)

   Usuń
 4. Dzisiaj do portfela doszły dwie nowe spółki: mBank (MBK) i Dinopol (DNP)!

  OdpowiedzUsuń