Translate my BLOG

wtorek, 12 kwietnia 2022

Amphenol Corporation (APH)

Czas na nową spółkę, która do inwestycji może być ciekawym wyborem: Amphenol Corporation. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży złączy, systemów połączeń i produktów okablowania. Jest jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie połączeń, czujników i anten. Produkty spółki umożliwiają rewolucję w elektronice na praktycznie każdym rynku końcowym, w tym w motoryzacji, komunikacji szerokopasmowej, komercyjnym lotnictwie, przemyśle, technologii informacyjnej i telekomunikacji danych, wojsku, telefonii komórkowej i sieci komórkowe. 


Obecna kapitalizacja rynkowa firmy przekracza 43 mld. $ i zatrudnia w sumie 90 000 pracowników - jest więc dosyć dużą spółką. Jej średnioroczny wzrost przychodów z ostatnich pięciu lat wynosił ok. 11,6% (rocznie), w dziesięciu letniej perspektywie przychody te rosły z kolei 10,7% rocznie. Innymi słowami można więc powiedzieć, że jest firmą rozwiniętą i związku z tym swoimi zyskami również dzieli się z akcjonariuszami w formie dywidendy, która przy obecnym kursie wynosi 1,12%.

Wyniki firmy podążają w odpowiednim kierunku - rosną przychody i rośnie zysk netto. Pozostałe wskaźniki finansowe również potwierdzają wysoką jakość bilansu spółki - zysk na akcję jest w trendzie wzrostowym i firma od wielu lat generuje dla swoich inwestorów wartość. Podstawowe kryteria jakie powinna spełniać inwestycja długoterminowa są więc spełnione i pozostaje tylko wycena:


Wycena ta z ujęcia ceny do zysku znajduje się obecnie w okolicach pięcioletniej średniej, co oznacza, że o okazji do inwestycji teraz mówić nie możemy, ale przewartościowana też nie jest. Dla zwiększenia prawdopodobieństwa wygenerowania satysfakcjonującej stopy zwrotu powinniśmy więc poczekać albo na większy wzrost wyników finansowych przy jednocześnie nie dużym wzroście ceny akcji, lub po prostu na jeszcze głębszą korektę kursu akcji.

APH 12.04.2022 - 71,77 $


Najbliższym poziomem wsparcia jest cena 70 $ za akcję (okolice aktualnego kursu) i z perspektywy tradera może to być dobry poziom do zakupu. Jednak do inwestycji długoterminowej, akcje spółki staną się w mojej ocenie atrakcyjne po zejściu w okolice 50 $ za akcje. Pod warunkiem utrzymania dotychczasowego tempa wzrostu wyników finansowych, spadek do tego poziomu (50 $), byłby bardzo dobrą okazją na inwestycję długoterminową w której prawdopodobieństwo wygenerowania ponadprzeciętnie wysokiej stopy zwrotu znacznie wzrośnie. Podsumowanie i więcej informacji wraz z wynikami z minionej dekady, tradycyjnie na końcu:


Podsumowując: Amphenol Corporation spełnia podstawowe kryteria jakie inwestycja długoterminowa powinna spełniać. Aktualnie cena akcji notuje w okolicach wsparcia, które może zostać wykorzystane przez aktywnych uczestników rynku. Spółka z dzisiejszego wpisu dostępna jest tylko u brokera, który oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Polecić w tej kwestii mogę LYNX Broker - broker, który jest dzisiejszym sponsorem analizy. Przy zakładaniu konta i powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), broker nowym klientom zwróci 50 $ prowizji od transakcji:
 

4 komentarze:

  1. Hej, z jakich narzędzi pochodzą te zrzuty?

    OdpowiedzUsuń
  2. W zakładce "przydatne strony" są linki do stron z których są te zrzuty ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń