Translate my BLOG

niedziela, 3 kwietnia 2022

Dino Polska SA (DNP)

Krótka analiza spółki Dino Polska
03.04.2022 - 344,90 (PLN)


Dla osób poszukujących brokera, który umożliwia handel na akcjach bez prowizji, wskazać mogę dzisiejszego sponsora analizy: eToro. Klikając na poniższy baner przejdziesz do strony w której założyć można rachunek. Ofertę tego brokera dokładniej przeanalizowaliśmy również w filmie: "eToro - dobry broker dla początkujących?".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Krótki wykres nowej spółki w portfelu
DNP 01.10.2019 - 153,2 (PLN)

Ostatnio poświęcony na blogu wpis polskiej spółki był długi czas temu, więc dzisiaj bardzo krótko nadrobię to analizą akcji, która niedawno doszła do mojego portfela "Byki" (link: "Bycze spółki po sierpniu oraz wrześniu 2019"). Dinopol od debiutu znajduje się w stabilnym trendzie wzrostowym. Jedyna warta wspomnień korekta miała miejsce w drugiej połowie 2018 roku w której kurs (licząc od lokalnego szczytu) cofnął ok. 30%.  Przechodząc do obecnej sytuacji technicznej firmy - trend wzrostowy wrócił i na chwilę obecną jedynym możliwym zagrożeniem zdaje się być kształtowanie "klina zwyżkującego" w którym wybicie kursu poniżej (dolnej) linii trendu może zapoczątkować większe spadki. Przy tego rodzajach formacji należy zwrócić uwagę na zmienność kursu, która wraz z zbliżeniem się do wybicia kursu (w górę lub w dół) się zmniejsza. Oznacza to, że sam moment wybicia powinien być dosyć gwałtowny co zarazem potwierdzi nam aktualność tej formacji. Jako średnioterminowy akcjonariusz spółki formację tą traktuję jako element trendu i dopiero wybicie poniżej poprzedniego dołka (130 zł) będzie dla mnie sygnałem do wyjścia z pozycji (nie moment przebicia linii trendu w dół). 

Sama obecna sytuacja nie zapowiada spadki (tylko dopiero wybicie w dół), dlatego też pozostaję optymistą i stawiam na kontynuację wzrostów i wyjście ceny powyżej poprzednich szczytów.

6 komentarzy:

 1. Czy Dinopol nie powtórzy historię Eurocash, z początku też ładnie rosło, ale później przestało... Eurocash nie stoi dzisiaj źle, ale wzrosty się skończyły i "idziemy" bokiem... Czy w przypadku Dinopol będzie podobnie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie. W tym portfelu też nie patrzę pod tym kątem, tylko reaguję na to co dzieje się obecnie. Kiedy Eurocash rósł również próbowałem to wykorzystywać (tak jak obecnie na spółce Dinopol) i tak spółka ta wielokrotnie była częścią mojego portfel, moje wyniki z transakcji na Eurocash: +10,12%; +7,17%; -7,09%; +15,95% (historię tą można prześledzić w zakładce "Portfel Byki"). Reasumując działać teraz i reagować w oparciu o to co dzieje się obecnie, a że teraz rośnie traduję tu zgodnie z tym trendem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Budimex ma przełamany trend wzrostowy. Amica ma bardzo powolny trend (on od dołka jest wzrostowy, ale to trwa już kilka dobrych lat i bardzo zwolnił dynamikę w ostatnim okresie).

  Ze Spółek w trendzie wzrostowym - TEN Square Games (ładne wybicie ostatniego wierzchołka, potwierdzone wolumenem, teraz powrót do 148). Enter - tutaj było wybicie szczytu, ale brak odejścia i brak potwierdzenia wolumenem - więc spodziewałbym się większej korekty.

  A na Dino czekamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są na swój sposób ciekawe, trzeba tylko potrafić dobrać pasujące do własnej strategii ;)

  OdpowiedzUsuń