Translate my BLOG

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

AptarGroup (ATR)

Dzisiaj do analizy trafia firma, która w swojej całej ok. 30 letniej giełdowej historii jeszcze nigdy nie doświadczyła większej korekty kursu akcji niż 50%: AptarGroup. Spółka ta jest projektantem i producentem szerokiej gamy rozwiązań i usług w zakresie dostarczania leków i produktów konsumenckich. Na wagę rynkową przynosi niecałe 8 mld. $ kapitalizacji rynkowej i zatrudnia w sumie 13 000 pracowników.


Spółka działa w sektorze defensywnym i tym samym charakteryzuje się klasycznymi miernikami firmy niecyklicznej. Oznacza to, że AptarGroup w pierwszej kolejności interesująca będzie dla inwestora, który swój portfel zdywersyfikować chce o bardziej stabilną firmę, która jednocześnie swoimi zyskami dzieli się w formie dywidendy. Aktualna stopa dywidendy firmy wynosi 1,3% i na jej wypłatę przeznacza lekko ponad 40% wypracowanych zysków. 


Dotychczasowe wyniki finansowe jak i prognozy na kolejne lata wyglądają solidnie - mamy stosunkowo stabilne, długoterminowe wzrosty. Tym samym podstawowe kryteria jakie powinna mieć każda długoterminowa inwestycja są spełnione i można przejść do kolejnego etapu, czyli określenia poziomu wyceny:


Mimo 25% cofnięcia ceny akcji (co na tą spółkę jest głęboką korektą), wycena z długoterminowego ujęcia jest dosyć wysoka, a to zarazem zwiększa ryzyko do tego, że akcje spółki albo przejdą w dłużej trwającą konsolidację, albo jeszcze bardziej pogłębią spadki. Dlatego czysto fundamentalnie, nie możemy jeszcze mówić o tym, że aktualna cena jest już dobrą okazją do inwestycji długoterminowej.

ATR 25.04.2022 - 116,54 $

Technicznie sytuacja w spółce wygląda troszeczkę bardziej atrakcyjne - aktualnie cena notuje przy wsparciu (okolice 115 $) i tym samym  agresywni traderzy, mogą obecne kursy wykorzystać do zakupów, zabezpieczając całość poniżej ostatniego dołka, czyli poniżej 110 $. Jeśli 110 $ "puści" kolejnym poziomem obrony będzie cena ok. 80 $ za akcję i jeśli również ten poziom puści (co zważywszy na długoterminowy defensywny charakter ceny akcji jest mało prawdopodobne), to kolejnym poziomem wsparcia będzie cena 60 $ za akcję. Więcej danych do firmy jak zwykle na końcu:


Spółka z dzisiejszego wpisu dostępna jest tylko u brokera, który oferuje dostęp do rynków zagranicznych. Polecić w tej kwestii mogę LYNX Broker - broker, który jest dzisiejszym sponsorem analizy. Przy zakładaniu konta i powoływaniu się na mój blog (pamietnikgieldowy), broker nowym klientom zwróci 50 $ prowizji od transakcji - do strony, gdzie można założyć konto, przejdziesz po kliknięciu na poniższy baner:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz