Translate my BLOG

środa, 27 kwietnia 2022

DSV Panalpina A/S (DSDVY/A0MRDY)

Przy kolejnej analizie wyjdę poza podwórko na którym się najwięcej znajduję i przejdę do Danii gdzie znaleźć można logistyczną firmę DSV Panalpina A/S. Firmę myślę, że mało kto będzie znać, aczkolwiek kapitalizacja spółki wskazuje, że do czynienia mamy z dużą firmą, gdyż ona po przeliczeniu na amerykańskie dolary wynosi niecałe 37 mld. $ (czyli ok. 164 mld. zł). Spółka zatrudnia 77 958 pracowników i dla osób, które nie mają dostępu do rynku duńskiego, dostępna jest również na giełdzie OTC w Ameryce pod tickerem DSDVY.


Wyniki finansowe spółki od wielu lat utrzymują tendencję zwyżkującą, co oznacza, że z roku na rok firma zwiększa swoje zyski. Kto regularnie czyta bloga ten już wie, że utrzymujące się rosnące wyniki finansowe są podstawowym kryterium jakie spółka powinna mieć aby kwalifikowała się ona do długoterminowej inwestycji. 


Również prognozy analityków potwierdzają, że w przyszłości pozytywny rozwój się utrzyma, ale możliwe, że z zwiększoną zmiennością. Oznacza to, że można spodziewać się pojedynczych lat w których wyniki te nie wyznaczą nowe rekordy, ale wraz z dłuższym okresem czasowym kontynuacja ogólnej tendencji zwyżkującej rośnie. Można więc przejść do kolejnego etapu, czyli wyceny:


Licząc od historycznego szczytu, cena akcji oddaliła się już o ponad 30% i tym samym jej wycena spadła do najniższych poziomów od ok. dziesięciu lat (wycena w oparciu o zyski). Mając na uwadze podwyższoną nerwowość rynku finansowego warto mimo tego dodać większy margines bezpieczeństwa i poczekać na głębszą korektę, która na przykład podczas pandemicznego krachu doprowadziła do ok. 45% przeceny ceny akcji.

DSDVY 27.04.2022 - 1163,30 DKK

Powtórzenie takiej przeceny z fundamentalnego ujęcia byłoby świetną okazją do inwestycji długoterminowej i aby do tego doszło cena akcji z aktualnych poziomów spaść musiałaby o kolejne ok. 20% do ceny 900 DKK (koro duńskich). Technicznie przy tej cenie mamy również pierwsze ważniejsze techniczne wsparcie, kolejne znajdziemy przy tzw. strefie zmiany biegunów na poziomie 800 DKK. Więcej danych do spółki poniżej:


Na zakończenie dla osób, które chciałyby się dokształcić - drugie wydanie mojej książki powili się kończy i niebawem będzie już dostępne trzecie. Jednak ze względu na znaczący wzrost kosztów produkcji, trzecie wydanie będzie droższe. Dlatego osoby, które chciały kupić książkę - jeszcze jest okazja do jej zdobycia po niższej cenie i radzę się pośpieszyć, bo w ciągu kolejnych dwóch - trzech miesięcy może już ich zabraknąć! Do sklepu z książką przejdziesz klikając na poniższe zdjęcie:

1 komentarz: